Crest 3D – czym się wyróżniają te paski wybielające?

Paski wybielające Crest 3D są jednym z najbardziej popularnych produktów do wybielania zębów dostępnych na rynku. Zanim jednak rozpoczniemy korzystanie z pasków wybielających Crest 3D, warto wiedzieć, jak robić to prawidłowo. W naszym poniższym artykule, dokładnie przybliżymy państwu tę kwestię oraz wskażemy na najważniejsze czynniki, które związane są z wyborem odpowiedniego rodzaju pasków wybielających. 

Jak dobrać właściwe paski wybielające?

Aby dobrać właściwe paski wybielające, warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Przede wszystkim, jednym z najważniejszych czynników jest tutaj skonsultowanie się z dentystą przed wyborem pasków wybielających. Specjalista może ocenić stan naszych zębów i sprawdzić, czy nie mamy żadnych problemów stomatologicznych. Doradzi on także w kwestii samego zakupu pasków wybielających lub – jeśli zajdzie taka konieczność, np. ze względu na nasz stan zdrowia – wskaże inną metodę wybielania zębów. Paski wybielające są zazwyczaj dostępne w różnych wariantach związanych z ich mocą działania – możemy wybrać: delikatne, średnie lub mocne. Należy odpowiednio dopasować siłę wybielania w taki sposób, aby odpowiadała ona naszym  potrzebom i preferencjom. Na samym początku najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór stosunkowo delikatnych pasków – dzięki temu będziemy wiedzieć, w jaki sposób działają one na nasze zęby. 

Po jakim czasie widoczne będą efekty działania pasków wybielających?

Czas, po którym będą widoczne efekty stosowania pasków wybielających, może się różnić w zależności od produktu, indywidualnych cech zębów i systematyczności stosowania. Większość pasków wybielających – w tym przede wszystkim te wysokiej jakości – daje widoczne rezultaty po kilku użyciach, ale pełne efekty mogą zająć od kilku dni do kilku tygodni. Warto pamiętać, że paski wybielające działają na powierzchniowe przebarwienia na zębach, takie jak przebarwienia spowodowane spożywaniem kawy, herbaty czy papierosów. Jeśli nasze zęby mają głębsze przebarwienia wewnętrzne lub inne problemy, takie jak uszkodzone szkliwo, paski wybielające mogą nie być w stanie dostatecznie rozjaśnić zębów.