Owłosienie, które pojawia się na naszym ciele jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. Warto jednak wiedzieć, że nie musimy się godzić na to, aby je posiadać – szczególnie, kiedy mówimy o miejscach, w których wygląda ono po prostu nieestetycznie. Mowa tutaj przede wszystkim o okolicach bikini, nogach czy twarzy. Oczywiście, możemy zdecydować się na usuwanie owłosienia w sposób tradycyjny – np. w domu, przy wykorzystaniu maszynki, kremu do depilacji lub wosku. Metody te są jednak nie tylko czasochłonne, ale też wykazują stosunkowo niewielką skuteczność. Trzeba też bardzo często powtarzać takie zabiegi. Rozwiązaniem z pewnością może być tutaj laserowe usuwanie owłosienia. Dlaczego ten zabieg cieszy się tak dużą popularnością? Sprawdźmy!
Laserowe usuwanie owłosienia – jakie są jego największe zalety?
To, od czego należy zacząć rozmowę na temat depilacji wykonywanej przy użyciu lasera, to niezwykle duża skuteczność tego zabiegu. Warto wspomnieć tutaj chociażby to, że po jego wykonaniu, nie musimy się już martwić odrastającymi włoskami nawet przez kilka miesięcy. W przypadku regularnego powtarzania tego zabiegu, możliwe jest nawet trwałe ich usunięcie. To jednak nie wszystko. Wykonywanie depilacji w domu za pomocą kremów, wosku czy maszynek, jest bardzo czasochłonne a także nierzadko bolesne. Zabieg depilacji laserowej trwa dosłownie od kilku do kilkunastu minut – zależnie od miejsca, które jest jemu poddawane. Po wykonaniu zabiegu nie pojawia się nieprzyjemne swędzenie czy podrażnienie skóry, co jest niezwykle istotne np. w przypadku okolic pach czy bikini.
Czy laserowa depilacja jest bezpieczna?
Bardzo często w przypadku rozmów na temat depilacji laserowej pojawiają się pytania dotyczące bezpieczeństwa tego zabiegu. Jak się okazuje, działanie promieni UV w żaden sposób nie zagraża naszej skórze. Warto jednak zaznaczyć, że w czasie zabiegu chronione są oczy – z naturalnych względów. Promienie UV działają bowiem szkodliwie na oczy i właśnie z tego względu stosowane są przy każdym zabiegu specjalne okulary, które zakłada zarówno kosmetolog, jak również i osoba, na której zabieg jest wykonywany. Poza tym, nie ma żadnych przesłanek, które mogłyby powodować, że zabieg laserowego usuwania owłosienia jest chociażby w minimalnym stopniu niebezpieczny.