Piękne abażury i wyjątkowe stelaże do lamp

Obecnie w Polsce coraz więcej młodych małżeństw  rezygnuje z  małych mieszkań na miejskich blokowiskach  na rzecz  zrealizowania swoich marzeń  o budowie  własnego domu.  Niestety budowa to nie tylko wyzwanie dla możliwości finansowych, ale także test charakterów i  nieustanne  szukanie kompromisów  dla  stanowisk i wizji współmałżonków. O ile postawienie budynku to przysłowiowa bułka z masłem, nie można niestety tego samego powiedzieć o wykończeniach.  Urządzając dom należałoby przede wszystkim zdecydować się  na  konkretny styl, ale myśl o wciąż zmieniających się trendach utrudnia  podjęcie decyzji. Nikt nie chce  przecież po roku  żałować, że nie  urządził    wnętrz zupełnie inaczej.  Problematyczne  jest także znalezienie złotego środka   między dążeniami mężczyzny do  prostych i surowych form z elementami drewna i metalu, a marzeniami kobiety o słodkim i przytulne gniazdku, pełnym bibelotów i ozdób.  W ostatnim czasie  coraz  większym zachwytem cieszą się dwa style aranżacji wnętrz: loftowy i skandynawski. W stylu loftowym najlepiej jest urządzić dom lub mieszkanie z wyższymi niż standardowe sufitami,  dużymi oknami i otwartą przestrzenią.  Charakterystyczne  są cegły lub beton na  ścianach oraz parkiet przemysłowy  na podłodze.  Elementami typowymi są widoczne instalacje elektryczne i hydrauliczne. Całość ma  sprawiać wrażenie  starego, surowego pofabrycznego wnętrza. Aby nieco  uprzyjemnić surowy klimat, można wykorzystać  dodatki w stylu klasycznym,  chociaż mile widziane są takie materiały jak płyta pilśniowa, surowe deski i meble z palet.   Decydując się na  drewniane elementy i biel jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter.   Ciepłe  kolory mebli czy  kolorowe lecz  bezpretensjonalne dekoracje idealnie przełamią ascetyczną przestrzeń.  Charakterystyczną cegłę z powodzeniem  mogą zastąpić elementy metalowe.  Zależnie od gustów  mieszkańców cechy charakterystyczne  dla stylu loftowego można wyeksponować   albo  zakamuflować.  W kwestii oświetlenia  przy dużych wysokościach śmiało możemy zamontować  długie, wiszące lampy i żyrandole.  Zawieszone na różnych  poziomach  sztuczne oświetlenie powinno  uwydatniać urok fabrycznego wnętrza. Oświetlenie powinno  mieć prostą  i oszczędną formę.

Najlepiej sprawdzi się abażur biały o klasycznej formie  bez  ozdobnych akcentów.   Jeżeli w pomieszczeniu wykorzystano elementy czerwonej cegły,  atrakcyjnie  wkomponuje się prosty abażur czarny.  Kuchnię w lofcie najczęściej  stanowi aneks, będący częścią salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia czy biblioteczka.  Wielkość salonu może idealnie wyznaczać dywan, który  może okazać się nie tylko ozdobą, ale też wydziela  strefę dzienną. Do zaznaczenia  stref można wykorzystać  dwustronne regały,  mając na uwadze,  aby wznosić je ku sufitowi,  a nie na szerokość pokoju.   Innym cieszącym się popularnością  stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Charakterystyczne  dla tego stylu są duże i jasne przestrzenie,   przywodzące na myśl klimat chłodnej, ale  domowej i kojącej atmosfery Skandynawii.  Tworzywem, które wykorzystuje sie najczęściej jest naturalne drewno, spośród barw dominują  szarość, beż, brąz i biel.   Meble maluje się na biało, bądź wykonuje z jasnego drewna. Z podłogą jest podobnie. W oknach  rezygnuje się z zasłon na rzecz rolet. Oświetlenie sztuczne  w pomieszczeniach  zazwyczaj posiada  bardzo minimalistyczną formę. Wykorzystuje się  zazwyczaj  prosty abażur szary lub biały. Często można spotkać metalowe lub szklane lampy.   Zadaniem dodatków, jakie stosuje się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim,  jest ocieplić wnętrze.  Zwykle są to  barwne poduszki,  puszyste narzuty, świeczniki, wazony i  inne bibeloty. Styl ten zainspirowany jest skandynawską przyrodą. Jest  praktyczny,  prosty i elegancki, czym zyskuje sobie  nieustannie nowych wielbicieli.  Wszystko jedno jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, o tym, czy będą one  gościnne ostatecznie zdecyduje oświetlenie.   Ostatnimi czasy  prawdziwy renesans przeżywają  lampy abażurowe. Ten bardzo  klimatyczny  rodzaj oświetlenia świetnie  się sprawdza w każdym wnętrzu i pasuje do każdego stylu aranżacji.

W sklepach dostępne są  różne rodzaje  oświetlenia, ale chcąc być  właścicielem naprawdę wyjątkowych  lamp, warto zwrócić się do Wytwórni Abażurów i Stelaży Krystyny Kubik. Firma to producent abażurów  posiadający w swojej ofercie  ręcznie wykonane, przepiękne  i niepowtarzalne abażury  zarówno w nowoczesnym jak i w klasycznym stylu. Bogaty  wybór materiałów,  fachowe szycie i wyjątkowe  wzornictwo  spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Rodzinny charakter firmy ma ogromny  wpływ na  budowanie reputacji oraz stabilność marki. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada  abażury do lamp w stylu klasycznym, łowickim, retro, skandynawskim, z motywami kwiatów róży,  zwierzęcych skór, plisowane, z tkanin naturalnych i organzy.   Jest także możliwość złożenia zamówienia na  stelaż do abażuru w dowolnym kształcie. Firma  produkuje abażury z materiału w dowolnych rozmiarach,  jednak głównym przedmiotem produkcji są: duże abażury do lamp stojących, mniejsze do lampek biurkowych i nocnych oraz do kinkietów. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usług wytwórni,   odnajdzie  w jej ofercie coś, co stanie się inspiracją  do urządzenia  przyjaznych, przepięknie oświetlonych wnętrz.