Potrzebujesz gotówki? Weź chwilówkę!

W codziennym życiu bardzo często pojawiają się przeróżne, zaskakujące nas sytuacje, które w dodatku wiążą się z niezaplanowanymi wydatkami. Jeśli żyjemy z miesiąca na miesiąc i nie mamy odłożonych żadnych pieniędzy, może nam to przysporzyć wielu zmartwień. Wystarczy, że będzie to zepsuta pralka, lodówka czy chociażby kilkudniowa wycieczka dziecka. Wtedy zastanawiamy się skąd wziąć na ten cel pieniądze.
W takich sytuacjach często szukamy rozwiązania w rodzinie, jednak nie zawsze chcemy, aby wszyscy wiedzieli o naszych zmartwieniach czy kłopotach finansowych. Gdzie w tej sytuacji najlepiej więc szukać pomocy?
Mnóstwo osób borykając się z nieoczekiwanymi problemami finansowymi w pierwszej kolejności udaje się więc do banku. Kredyty gotówkowe są bowiem ostatnimi czasy najchętniej podejmowanymi świadczeniami finansowymi. Czasami jednak zdarza się, że do wzięcia kredytu zachęcają nas jeszcze inne rzeczy. Mowa w tym momencie o wydłużonym okresie spłaty lub interesującym oprocentowaniu. Banki oraz przedsiębiorstwa pozabankowe udzielające kredytów gotówkowych wręcz prześcigają się w swoich ofertach, a nawet są skłonne dawać bonusy, aby przyciągać klientów.
Zdarzyć się może jednak, że nie będziemy posiadać gotówki, w dodatku nie mając przy tym stałego zatrudnienia, co więc zrobić w takiej sytuacji? Zadajemy sobie wtedy pytanie: „Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?” Banki bowiem w pierwszej kolejności sprawdzają zazwyczaj naszą zdolność kredytową. Jeśli więc nie posiadamy stałego źródła dochodu, a w konsekwencji mamy niestabilną sytuację finansową, żaden bank nie przyzna nam pożyczki gotówkowej. Wspaniałym rozwiązaniem może okazać się tutaj pożyczka na poczcie na dowód. Pożyczka ta będzie na pewno udzielona bez sprawdzenia naszej zdolności kredytowej.
Szukając kredytu w banku niejednokrotnie okazuje się, że oprócz zdolności musimy spełniać jeszcze mnóstwo innych warunków. Musimy między innymi założyć konto w danym banku. Jest to bowiem bardzo dobry chwyt marketingowy stosowany przez bank. Konto zakładamy bowiem na potrzeby chwili, a zwykle kończy się to tym, że nawet po spłacie zobowiązania pozostaje nam w banku rachunek, za który bank i tak nalicza co miesiąc opłaty. W tej sytuacji kredyt na poczcie może być naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem.Opłaca się również wejść na polecane strony internetowe, na których znajdziemy zestawienie chwilówek tylko najlepszych firm pozabankowych oferujących kredyty. Mowa o takiej stronie jak na przykład zestawienie-pozyczek.pl. Uzyskamy tam bowiem porównanie  tylko tych najbardziej atrakcyjnych kredytów. Dzięki niej w krótkim czasie otrzymamy zastrzyk gotówki na swoje nieprzewidziane wydatki, nowy samochód lub chociażby wyjazd wakacyjny, a pieniądze szybko będą na naszym koncie.
Różnego rodzaju statystyki wskazują, że kredyty z instytucji pozabankowych coraz częściej biorą również osoby posiadające stałe źródło zatrudnienia. Wiąże się to bowiem z mniejszą liczbą formalności niż w przypadku banku.