Terapia par, rodzin i uzależnień w Warszawie

Świat wokół nas z dnia na dzień staje się coraz bardziej wymagający. Każdy człowiek zmaga się z małymi bądź dużymi problemami i  niekiedy jest postawiony przed trudnymi decyzjami.  Ogrom  obowiązków, stres w pracy do tego szybkie tempo życia i wielu ludzi  nie daje sobie z tym rady.  Stajemy się  coraz mniej odporni.  Wielkie  znaczenie ma tutaj  także  presja otoczenia, a i problemy dnia codziennego, dotykające nas choroby odznaczają swoje piętno na  na naszej psychice. Można powiedzieć wręcz, że stres jest nieodłącznym elementem naszego życia.  Bardzo często  pojawia się również sformułowanie, że jest to choroba cywilizacyjna, a ogrom Polaków przyznaje, że odczuwa jego negatywny wpływ na stan zdrowia psychicznego i fizycznego.  Nie wszyscy potrafimy  poradzić sobie z problemami i rozładować emocje. Większość dusi je w sobie co w konsekwencji powoduje pojawienie się różnego rodzaju chorób psychicznych na przykład…   depresji.


Przywołane wyżej przykłady nie są jedynymi, które  wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia psychicznego. Wbrew pozorom bardzo duże  znaczenie ma tutaj również  brak ruchu, zła  dieta oraz różnego rodzaju nałogi. W połączeniu ze stresem w pracy oraz długotrwałym przemęczeniem mogą siać olbrzymie  spustoszenie w naszym organizmie, a czasami nawet zagrażać naszemu życiu.
Gdzie  moglibyśmy  w takim razie szukać pomocy? Czy sięgnąć po nią do psychiatry bądź psychoterapeuty? Jak otworzyć się    przed zupełnie obcą osobą? Wielu z nas  w dalszym ciągu  uważa to za temat tabu i nie chce przyznać się, że  spotkał ich tego typu problem.  Tym bardziej, że każdy z nas  jest inny, ma inne doświadczenia życiowe i inaczej przeżywa życie, a w dodatku nie ma na świecie dwóch identycznych problemów z takimi samymi rozwiązaniami.


Świat wokół nas coraz  więcej  nagłaśnia tematy związane z naszym zdrowiem psychicznym, z którymi  współcześnie boryka się człowiek. W  radio  pojawiają się programy, w których goszczą znani psychoterapeuci poruszający problem choroby cywilizacyjnej, ale  też w czasopismach znajdują się specjalne rubryki  z cennymi radami psychologów lub psychoterapeutów. Jednak nawet najbardziej profesjonalne i kompetentne media nie przeżyją za człowieka jego życia,  nie rozwiążą jego problemów, które pojawią się na jego drodze i nie podejmą za niego odpowiednich  decyzji. Nie zrobi tego   też  najlepszy psychoterapeuta… jednak może pomóc człowiekowi odnaleźć właściwą drogę oraz wyszukać  odpowiednie sposoby  na radzenie sobie z problemami.  Wykorzystując  własną wiedzę oraz doświadczenie jest gotowy  pomóc nawet najbardziej zagubionemu człowiekowi odkryć samego siebie.
Wraz z nagłośnieniem tematu choroby cywilizacyjnej  jak grzyby po deszczu  tworzą się  nowe poradnie  psychologiczne i psychoterapeutyczne. Wkoło aż roi się od tego typu  ośrodków, a na  dużej ilości bilbordów widoczne są związane z nimi reklamy: „dobry psycholog warszawa”, „ terapia rodzin warszawa”, „terapia uzależnień warszawa”, „diagnoza psychologiczna warszawa”, zachęcające do skorzystania z konsultacji. Jeśli  stoisz przed podobnym problemem  nie wierz wszystkim reklamom i udaj się do właściwej osoby, która jest w stanie  Ci pomóc i posiada  odpowiednie doświadczenie.
Znanym i  profesjonalnym  psychoterapeutą, niejednokrotnie goszczonym i udzielającym swoich porad w programach telewizyjnych  jest Jolanta Szczepaniak. To nie tylko  zwykły psycholog, jest także terapeutą uzależnień, doradcą zawodowym oraz coachem. Jak sama o sobie mówi: „nie jest człowiekiem orkiestrą, a jej kompetencje służą jednemu – realnej pomocy w uzyskaniu dobrostanu”.  Pomaga ludziom w różnych sytuacjach  życiowych, w wyjściu z depresji, w uzdrowieniu  związku, a czasami w odnalezieniu   swojego wewnętrznego „ja” i uwolnieniu ukrytego w człowieku potencjału. Każdy  z nas  jest inny, ma swoją własną  historię z charakterystycznymi dla niego celami, namiętnościami, a przede wszystkim… lękami.
Mając świadomość i analizując  działanie  określonych mechanizmów generujących problemy  psychoterapeuta  potrafi je przezwyciężyć  używając w tym celu odpowiednich narzędzi.  Pani Jolanta zajmuje się nie tylko psychoterapią indywidualną,  specjalizuje się również   w psychoterapii par i rodzin wykorzystując do tego różne szkoły  psychoterapii. Jej praca to jej życiowa pasja,  dlatego czerpie wiele   przyjemności z dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi prowadząc kiedy tylko  pojawi się taka szansa  warsztaty edukacyjne, profilaktyczne i rozwojowe. Wielkim osobistym przeżyciem jest dla niej możliwość niesienia pomocy innym i wyprowadzania ich z zakrętów, które  pojawiają się na ich drodze, gdyż sama odczuła na sobie pozytywny wpływ psychoterapii.
Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedzi na mnóstwo nurtujących Cię pytań związanych z Twoim zdrowiem psychicznym albo jedynie porady eksperta skorzystaj z jej pomocy, a na pewno odzyskasz radość życia i znajdziesz swoje wewnętrzne „ja”. Wpisując  w internecie frazy: „terapia par warszawa”, „psychoterapia par warszawa”, „psychoterapia rodzin warszawa”, „psychoterapia warszawa” na pewno ją znajdziesz i odmienisz  swoje życie.