Usługi pielęgniarskie w domu pacjenta 24h/dobę

Lista przypadłości, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie pozostanie w łóżku jest bardzo długa. Zaliczamy do nich między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Istotne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to dla niektórych ogromne wyzwanie i niekiedy konsekwencją tego jest reorganizacja własnego życia, bliskie osoby i tak przeważnie decydują się na pozostawienie chorego w domu przy sobie. Wiedzą bowiem, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają bardzo dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Zajmowanie się osobą przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się tylko z poświęceniem i dobrą organizacją, ale również z posiadaniem konkretnej, fachowej wiedzy, między innymi o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Bardzo często chorzy przebywający pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego aplikowania kroplówek, w celu przetoczenia bardzo dużej ilości płynów. Dzięki podłączeniu wlewu kropelkowego w domu możemy zaoszczędzić choremu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy poprzez kroplówkę podawane są jedynie preparaty, które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb chorego w ich skład wchodzą różne proporcje witamin, wartości odżywczych czy podstawowych pierwiastków. Kroplówki Gdynia są także podawane przy bardzo ciężkich chorobach jako część stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy kilkukrotne czy jednorazowe muszą być aplikowane w sposób specjalistyczny. Nie wszystkie kroplówki jednak mogą być podawane w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane jedynie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki z dużym doświadczeniem przy wykonywaniu wkłucia, zrobią to niemalże bezboleśnie. Znakomicie poradzą sobie także ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami posiadającymi delikatne i kruche żyły.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze wiele innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego sobie życzyć. Mogą bowiem wyręczyć nas przy zmianie opatrunków czy leczeniu ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu także podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, pobierania krwi, zdjęcia szwów czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie sami tego zrobić. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność profesjonalnej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która bardzo często może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.