Wprowadź program magazynowy w swojej firmie

Posiadając w firmie duży magazyn lub czasami nawet kilka, bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie nimi oraz nadzór nad każdą partią towaru. Warto w tym momencie zainwestować w  dobry program magazynowy, który nie tylko usprawni działania związane z magazynem, ale także ułatwi zlokalizowanie każdej partii, a nawet każdej pojedynczej sztuki towaru. Wprowadzając tego typu program do swojej firmy mamy możliwość obsługiwania tradycyjnych procesów magazynowych, takich jak na przykład: „PZ – przyjęcie magazynowe”, „WZ – wydanie z magazynu”, „Remanent” czy „Przesunięcie międzymagazynowe”, jak również wiele innych.

Firm posiadających w ofercie programy magazynowe jest obecnie na rynku bardzo dużo. Jak w takim razie znaleźć tę najlepszą? Czym powinniśmy sugerować się, aby wybrać idealny dla nas program magazynowy? W zależności od działalności przedsiębiorstwa, wielkości magazynu czy ilości wprowadzonych towarów, każdy z użytkowników może potrzebować innego programu.  Firma LoMag oferuje jednak bardzo rozwinięty system magazynowy, który usatysfakcjonuje niejednego użytkownika. Umożliwia on bowiem w bardzo intuicyjny sposób zarządzanie dokumentami, począwszy od ich wprowadzenia, korzystania z nich, po ich przechowywanie. Dzięki niemu możemy obsługiwać kilka magazynów naraz, które co najważniejsze działają całkowicie niezależnie. Ważne tylko, aby przed rozpoczęciem pracy wybrać najpierw interesujący nas magazyn. Jeśli tylko zajdzie taka konieczność każdy z nich możemy bez problemu edytować czy nawet usuwać bez wpływu na inne magazyny. Jeśli w jednym z nich nie mamy wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić daną partię towaru, możemy ją umieścić w innym magazynie. Wystarczy wykorzystać dokument „przesunięcie międzymagazynowe”, a program sam wprowadzi towar do systemu w drugim magazynie, jeśli nawet nie było go tam wcześniej.

Zarządzanie ruchami magazynowymi jest to podstawowe zadanie systemu firmy LoMag, a wprowadzanie każdej operacji do programu jest bardzo proste. Jeśli ma miejsce dostawa towaru wystarczy na pasku narzędziowym wcisnąć przycisk lub z menu Magazyn wybrać odpowiednią funkcję. Dzięki temu w programie pojawi się nowy dokument PZ – przyjęcie na magazyn.