Kołobrzeg – idealne miejsce na wakacje

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc, do których wybieramy się na wakacje jest Kołobrzeg. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie w tym miejscu znajdują się najciekawsze atrakcje turystyczne w województwie zachodniopomorskim. Należy też podkreślić, że apartamenty Kołobrzeg znajdują się w bardzo malowniczym miejscu, a mowa oczywiście o dzielnicy Podczele. Znajdziemy tam mnóstwo zieleni, bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę oraz wszystkie budynki użyteczności publicznej, które są niezbędne do bezstresowego wypoczynku. O tym, co warto zobaczyć kiedy wybieramy się na wakacje do Kołobrzegu, będziecie mogli przeczytać w naszym poniższym artykule.

Nie tylko w Sopocie, czyli molo w Kołobrzegu

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych, która znajduje się w Kołobrzegu jest molo. Pierwotnie zostało ono wybudowane w 1881 roku, a jego konstrukcja była w całości drewniana. Liczyła ona blisko 100 m, jednakże w czasie II Wojny Światowej została całkowicie zniszczona. Współcześnie działające molo, do użytku zostało oddane w 1971 roku. Konstrukcja jest w całości wykonana z żelbetu, jej szerokość to aż 9 m., a długość ponad 200 m. warto podkreślić, że jest to obecnie najdłuższy obiekt tego typu w Polsce. W bliskim sąsiedztwie molo znajduje się pomnik upamiętniający Zaślubiny Polski z morzem. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie turystycznej naszego kraju.

Park zdrojowy i Pomnik Zaślubin Polski z morzem

W bliskiej odległości od molo w Kołobrzegu, znajduje się Park Zdrojowy im. Stefana Żeromskiego. Z molo blisko będziemy mieli również do bulwaru Jana Szymańskiego, jak i do słynnego Sanatorium Uzdrowiskowego Bałtyk. Warto jednak zwrócić uwagę na inny obiekt historyczny, który znajduje się zaledwie kilkaset metrów od wspomnianego wcześniej molo. Jest to pomnik Zaślubin Polski z morzem, którego odsłonięcie odbyło się w dniu 13 listopada 1963 roku. To bardzo ważne ze względów historycznych miejsce na mapie naszej naszego kraju. Warto się tam wybrać, szczególnie z dziećmi, aby opowiedzieć im o tym wydarzeniu historycznym, które jak wszyscy dobrze wiemy, miało kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego kraju.