Doczepianie włosów – poznaj metodę keratynową!

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, w jaki sposób skutecznie przedłużyć swoje włosy. Niestety, nie każda z nas może pozwolić sobie na posiadanie pięknych i długich włosów. Najczęściej to wynika z tego, że nasze włosy są słabe, cienkie i mają dużą skłonność do łamliwości. W takiej sytuacji, doczepianie włosów jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli rzeczywiście chcemy posiadać piękne i długie włosy.

Metod doczepiania włosów jest wiele, jednakże zdecydowanie największą popularnością cieszy się metoda na keratynę. Dlaczego tak właśnie jest? Co sprawia, że właśnie metoda doczepiania włosów na keratynę zyskała największą popularność? Sprawdźmy. 

Na czym polega metoda keratynowa doczepiania włosów?

Zacznijmy od tego, na czym dokładnie polega keratynowe doczepianie włosów. Zabieg ten wykonuje się przy wykorzystaniu bardzo wysokiej temperatury. Pasma doczepiane są za pomocą pistoletu na keratynę lub przy użyciu specjalnej zgrzewarki. Ze względu na bardzo wysoką temperaturę oraz operowanie pasmami tuż przy skórze głowy, zaleca się zachowanie najwyższej ostrożności przy wykonywaniu tego zabiegu. Koniecznie też należy sprawdzić czy klientka, która decyduje się na taki zabieg, nie posiada żadnych ran przy skórze głowy lub alergii. Koniecznie też należy wybrać doświadczonego fryzjera, który taki zabieg wykona w sposób właściwy, a przede wszystkim bezpieczny. Postępując w taki sposób, zyskamy pewność, że keratynowe doczepianie włosów zostanie wykonane w sposób prawidłowy oraz trwały. 

Czy keratynowe doczepianie włosów jest trwałe?

Ostatnią, choć wcale nie najmniej istotną kwestią, jeśli chodzi o keratynowe doczepianie włosów, jest trwałość takiego zabiegu. Powszechnie wiadomo, że keratynowe doczepianie włosów, to jedna ze zdecydowanie najtrwalszych i najskuteczniejszych metod, jeśli chodzi o przedłużanie włosów. Trwa on około kilku godzin, jednakże ponowne jego wykonanie zalecane jest po około 4 – 6 miesiącach. Tym samym, efekt utrzymuje się naprawdę długo. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że właśnie ten rodzaj doczepiania włosów wybierany jest najczęściej.