Konserwacja i pielęgnacja blatów kamiennych

Łazienka to pomieszczenie które wymaga szczególnego traktowania jeżeli chodzi o zachowanie w niej czystości. Z tego też względu stosuje się w niej różnego rodzaju wygodne i funkcjonalne rozwiązania. Dotyczy to tak samo sposobu jej urządzenia, jak również doboru materiałów z których wykonane są elementy wyposażenia łazienki. Nierzadko zdarza się, że w łazience montowane są blaty. Materiałem który sprawdzi się w tym pomieszczeniu idealnie w przypadku blatów, jest kamień. Blaty kamienne w łazience należy jednak  – podobnie jak pozostałe elementy wyposażenia odpowiednio czyścić. O czym należy pamiętać, kiedy podejmujemy się czyszczenia blatów kamiennych w łazience? Sprawdźmy. 

Nie bój się silnych detergentów

Pierwszą i najważniejszą rzeczą od której trzeba zacząć kiedy mówimy o blatach kamiennych jest to, że wykazują one bardzo wysoką odporność zarówno na wodę jak i na środki czyszczące. Tym samym, możemy śmiało używać silniejszych detergentów do czyszczenia blatów kamiennych w łazience, niż tych których używamy na przykład do czyszczenia drewnianych powierzchni. Warto też podkreślić, że kamień jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Nie ma zatem obawy przed tym,  że twardsza gąbka lub nawet druciak spowoduje zarysowania na naszym blacie w łazience. 

Pamiętaj o systematyczności 

Stosowanie silnych detergentów do czyszczenia blatów kamiennych w łazience, to jednak ostateczność. Starajmy się unikać tego typu zachowań. Rozwiązaniem w tym przypadku jest oczywiście systematyczność. Czyszczenie łazienki co dwa-trzy dni, pozwala nie tylko na utrzymanie jej w nieskazitelnej czystości, ale też i na wykorzystanie do tego celu nieco bardziej delikatnych detergentów. Czasem wystarczy nawet nasączona wodą z mydłem szmatka aby pozbyć się zabrudzeń. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że blaty kamienne są coraz częściej stosowane nie tylko w  kuchniach ale też i w łazienkach. Dodatkowym atutem blatów kamiennych w łazience jest to że mogą przybierać one różne kształty – wycinanie kamienia nie stanowi najmniejszego problemu.