Farbowanie włosów bibułą – jak prawidłowo to wykonać?

Z pewnością każdy z was, będąc dzieckiem, farbował włosy bibułą – czy to z okazji balu karnawałowego, czy wakacji, czy jakiejkolwiek innej. Farbowanie włosów bibułą jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, właśnie z tego względu można je wykonać na włosach dzieci. Warto jest jednak wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo farbować włosy za pomocą bibuły. W naszym poniższym artykule, przybliżymy dokładnie to zagadnienie oraz wskażemy, na co koniecznie trzeba w tym aspekcie zwrócić uwagę. 

Farbowanie włosów bibułą – jak to wykonać?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o farbowanie włosów za pomocą bibuły, jest odpowiednie ich przygotowanie. Włosy należy najpierw namoczyć – najlepiej umyć. Nie mogą być one całkowicie mokre a jedynie wilgotne. Jeśli nie chcemy myć włosów, warto użyć do ich zwilżenia np. atomizera. Następnie należy przygotować wybrany przez nas – lub przez naszą pociechę – kolor bibuły. Tniemy ją na takie kawałki, aby za ich pomocą pokryć pasma wybranym kolorem. Może to być zarówno jeden kolor jak i kilka. Następnie, bardzo dokładnie wcieramy bibułę w mokre włosy i zostawiamy do wyschnięcia. Kolor będzie się utrzymywał do pierwszego umycia włosów. Z tego względu, taki sposób farbowania włosów jest idealny, kiedy nie chcemy trwałej koloryzacji, a jedynie taką, która idealnie sprawdzi się np. na jeden dzień.

Dlaczego farbowanie włosów bibułą jest bezpieczne?

Farbowanie włosów bibułą nie wymaga użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Tym samym, struktura włosa nie zostaje w żaden sposób uszkodzona a co za tym idzie, jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Warto też zaznaczyć, że włosy farbowane bibułą wyglądają bardzo efektownie i ciekawie – to bardzo prosty i jednocześnie oryginalny sposób na nowy, inny wygląd. Co więcej, koszt farbowania włosów bibułą jest znacznie niższy niż w przypadku użycia do tego celu farby – choćby i zmywalnej. Więcej na temat farbowania włosów a taki sposób, możecie przeczytać na  https://mabella.pl/farbowanie-wlosow-bibula/. Nie ma też konieczności odwiedzania w tym celu zakładu fryzjerskiego – tego rodzaju koloryzację możemy wykonać samodzielnie w domu.