Międzynarodowy transport zmarłych

O Polakach wyjeżdżających za granicę nieustannie jest bardzo głośno. Na dodatek z roku na rok wzrasta ich liczba i niestety nie myślą oni o powrocie do kraju. Słyszymy często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa nie jest już tak popularna jak kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie wszystkich to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja obecnie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby, które mieszkają już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W dobie łatwiejszych i częstszych wyjazdów za granicę, poza korzystnymi ich stronami, musimy brać pod uwagę również ciemniejszą stronę migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bliska osoba poniesie śmierć w innym kraju. Co w takich okolicznościach powinniśmy zrobić? Fakty wskazują, że niestety w ostatnim czasie wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że trzeba działać szybko. Tuż przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy były sporadyczne. Obecnie sytuacja wygląda całkiem inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na transport zwłok, a na niewykluczoną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z niewielu urzędowych spraw, którą przeprowadza się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście możemy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która sprowadzi nam ciało z prawie każdego kraju Unii Europejskiej. Bardzo dobrą firmą, posiadającą długoletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon z siedzibą w Szczecinie. Przez lata firma stworzyła sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe obejmują załatwienie wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej transportu zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych jest skomplikowanym procesem, wymaga bowiem znajomości różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każdy błąd czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu. Centrum Pogrzebowe Charon dzięki wykwalifikowanym specjalistom stara się uniknąć tego i dopasować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Ważne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski uzyskać od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Dzięki temu wiadomo jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego przewozu są uzależnione głównie od ilości kilometrów jakie trzeba przemierzyć od państwa w jakim jest ciało, aż do miejsca pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego. Jeśli więc zdarzyło Wam się takie przykre doświadczenie i chcecie sprowadzić ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z usług firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany profesjonalnie i z szacunkiem dla zmarłego.